Oświetlenie

Oświetlenie sceny jest, naszym zdaniem, nieodzownym elementem wyposażenia zespołu lub firmy organizującej koncert. To światło tworzy odpowiedni klimat.

Przez większą część imprezy światła skierowane są tylko na scenę, dzięki czemu nie zakłócają spokoju gościom i umożliwiają pracę kamerzystom w pełnym oświetleniu. W odpowiednim czasie, zwykle, gdy impreza nabiera tempa, wygaszamy oświetlenie sali, napuszczamy dymu estradowego i rozpoczynamy godzinny koncert. Prezentujemy wtedy największe przeboje i rozgrzewamy gości do czerwoności.

altWytwornica dymu firmy Antari.
Wyposażono ją w dobrej jakości termostat, dzięki czemu maszyna ma bardzo krótki czas podgrzania. Charakteryzuje się jednocześnie mocnym i dalekim wydmuchem i bardzo dobrą wydajnością. Posiada bardzo prosty sterownik i można ją łatwo zainstalować.
Wytwornica F-80Z jest najlepszym urządzeniem na rynku małych wytwornic. Idealna do zastosowań w miejscach, w których nie potrzeba wielkich ilości dymu.


BROKEN SWING efekt świetlny firmy trix.
To urządzenie przetwarza efekt świetlny MOON, poprzez filtrowanie różnokolorowych strumieni światła poprzez sześcian zbudowany z filtrów dichroicznych. W efekcie otrzymujemy barwny kalejdoskop składający się z dużej kombinacji kolorów. Przez użycie załamanych luster uzyskiwany w przestrzeni efekt jest jeszcze bardziej nasycony kolorami. Wbudowany mikrofon, regulator czułości, regulator trybu pracy, silnik krokowy. Urządzenie znajduje zastosowanie jako efekt wspierający, dodatkowy, pozwalający uzyskać optymalny efekt całości oświetlenia.
alt
Chauvet VUE III
efekt świetlny LED/szeroki moonflower
Zobacz jak to działa

Efekt świetlny Stormbird zastąpiliśmy profesjonalnym laserem Volkslaser MegaLase RGB (na rynku niemieckim hit roku 2010 wśród laserów do 1000 Euro!)

 
alt
 
 
 
alt
 
 
      Kolorofony oświetlające scene (oświetlenie główne)
Jest to zestaw (sterownik + 2 reflektory z czterama kolorami)  po 800 Watt na każdy kolor. Sterownik posiada 400 szesnasto krokowych programów oraz umożliwia regulację szybkosci zmiany kolorów lub zatrzymanie danego koloru na stałe.

alt

alt

Promienniki UV
Dwa promienniki, każdy z trzema świetlówkami UV, rozmieszczone w dwóch różnych miejscach na scenie stanowią doskonałe uzupełnienie oświetlenia głównego.

alt

Pod wpływem promieniowania ultrafioletowego wszystkie białe powierzchnie wydzielaja w ciemności niesamowitą, białą poświatę. Doskonały efekt przy słabym świetle - na parkiecie poruszają się białe, bezcielesne koszule:-)!